Szukaj aktualności

Patrole rowerowe na elbląskich ulicach

27.07.2018

Stare Miasto, parki, centrum miasta oraz okolice Bażantarni wszędzie tam można spotkać policyjne patrole rowerowe. Mobilność i obecność w miejscach niedostępnych dla radiowozu a jednocześnie szybka reakcja i przemieszczenie się to przyświeca policjantom z patroli rowerowych.

To patrol jak każdy inny. Policjanci mają standardowe wyposażenie. Gdy potrzebują radiowozu by na przykład przewieźć zatrzymanego mogą poprosić oficera dyżurnego który taki radiowóz wyśle w miejsce interwencji.

Patrole rowerowe pod swoją opieką mają wszystkie elbląskie parki. Wąskie parkowe uliczki przez, które nie przejedzie radiowóz są idealne do tego, by przemieszczać się po nich rowerem. Poza tym patrol rowerowy jest bardziej mobilny niż policjanci w patrolu pieszym. W ciągu krótszego czasu są także w stanie sprawdzić większy obszar lub dotrzeć w inne niedostępne miejsce.

- Lubię jeździć rowerem i często zdarza się, że przesiadam się ze swojego prywatnego na służbowy – mówi sierż. Karolina Gąsiorowska policjantka z patrolu rowerowego. – Jakiś czas temu miałam nawet okazję reprezentować elbląską komendę na zawodach właśnie patroli rowerowych, które odbywały się w Łomży.

Patrolami rowerowymi jest w Elblągu objęte Stare Miasto jak również Bażantarnia, którą szczególnie w okresie letnim chętnie odwiedzają elblążanie. Poza tym patrole te są w dyspozycji dyżurnego komendy i reagują na wezwania.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

wróć

Nauka Jazdy OSCAR jrwebdesign.jpg Elbląska Strona Rowerowa PAWOSS.jpg AUTO KOMIS PW OSCAR