Szukaj artykułu

Artykuły sponsorowane

UWAGA na zalegający śnieg na dachach

UWAGA na zalegający śnieg na dachach

Paweł O., Pawoss

Zalegający śnieg na dachach, sople oraz nawisy śnieżne są bardzo powszechnym zjawiskiem w porze zimowej i nie należy ich pozostawiać bez interwencji. Zaledwie 15 centymetrów warstwy składającej się z lodu i śniegu na jednym metrze kwadratowym dachu może ważyć nawet 150 kilogramów.Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki o powierzchni dachów wynoszącej ponad 1000 m², m.in. hipermarkety, magazyny, hale targowe oraz sportowe.

Odśnieżony dach to nie tylko obowiązek, ale również konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ludziom przebywającym w budynku oraz na zewnątrz. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku usunięcia zagrożeń może zostać ukarany mandatem karnym a w niektórych przypadkach może zostać wprowadzony natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu. Zaleca się, aby odśnieżanie dachu rozpocząć jak tylko spadną pierwsze śniegi. Ciężko jest bowiem przewidzieć czy dach wytrzyma powstałe obciążenie.

W takiej sytuacji niezbędnym staje się użycie specjalistycznych urządzeń – podestów ruchomych, zwanych potocznie zwyżkami. Jedną z lokalnych firm świadczących usługi wynajmu podnośników koszowych wraz z obsługą operatorską jest elbląska firma PAWOSS. Podstawowym fundamentem jej pracy jest terminowość, profesjonalizm i bezpieczeństwo. Firma gwarantuje wykonanie powierzonych zadań w sposób rzetelny, szybki i fachowy przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wydajności pracy, dzięki czemu jest w stanie zaoferować konkurencyjną ofertę cenową. Firma PAWOSS Usługi Podnośnikowe jest do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Zapraszamy do współpracy !


Kontakt Pawoss
Usługi Podnośnikowe Pawoss
82-300 Elbląg
tel. 605 91 92 91

Paweł O. O autorze: ....

wróć

Nauka Jazdy OSCAR jrwebdesign.jpg Elbląska Strona Rowerowa PAWOSS.jpg AUTO KOMIS PW OSCAR