logo Biuletynu Elbląga  
 Forum » Odpowiedz » Szukaj » Statystyki » Strona główna Biuletynu Elbląga
Forum ogólne www.biuletynelblaga.pl - forum Elbląga / Forum ogólne /

Co francuzi myślą o polakach

 
Rafi
Użytkownik
#1 » Posted: 13 Kwi 2011 09:15
Odpowiedz 
Cytat:
Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu.
Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy.
Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy...! Jak wy to robicie...?
Unknown
Użytkownik
#2 » Posted: 18 Lut 2012 13:58
Odpowiedz 
stary tekst ale jakże prawdziwy
Moniś
Użytkownik
#3 » Posted: 5 Kwi 2012 19:42
Odpowiedz 
Sama prawda...
 
Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza 


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo najpierw załóż konto w portalu.
 
Czas ładowania strony (sek.): 0.020 | Wygenerowane przez miniBB® | jrobin.net - projektowanie stron internetowych